O NAS

Ideą naszej szkółki jest przygotowanie zawodników w każdym aspekcie sportowym do odpowiedniego funkcjonowania w drużynach występujących w lidze.

Celem naszego projektu na zasadzie którego w Gdyni ma powstać więcej klubów satelitarnych w większych dzielnicach miasta, jest zapewnienie jak najlepszych warunków do rozwoju piłkarskiego w jak najbliższej okolicy od domu.

> OFERUJEMY:

* profesjonalną opiekę trenerską

* treningi w grupach 12-15 osobowych

* wszechstronne przygotowanie -trening techniki, sprawności ogólnej, motoryki

* specjalistyczny sprzęt treningowy

* dobrą zabawę i wspaniałą atmosferę

FUNDACJA

‘NIGDY NIE ZOSTANIESZ SAM’

Przedstawia projekt

„ARKA NA TWOJEJ DZIELNICY”

futbol wraca na podwórka

Idea projektu

Przygotowany przez nas projekt kierowany jest dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta i okolic, którzy chcą połączyć możliwość uprawiania sportu – piłki nożnej, rozwoju fizycznego i przywiązania do barw klubowych Arki Gdynia.

Motto

Nie ważne czy będziesz zawodowym piłkarzem, wiernym kibicem czy tylko sympatykiem naszego klubu.

Najważniejsze byś był wartościowym człowiekiem a wartości, których nabędziesz przekazywał swojej rodzinie i najbliższemu otoczeniu

Celem Fundacji jest :

-Utworzenie szkółek piłkarskich pod hasłem „Arka na Twojej dzielnicy”

-Możliwość rozwoju zainteresowań dzieci chcących uprawiać piłkę nożną w sposób zorganizowany, usystematyzowany z dbałością o rozwój psychofizyczny dziecka.

-Wyciągnięcie ręki do opiekunów adeptów naszych szkółek poprzez organizowanie zajęć sportowych w możliwie najbliższym sąsiedztwie miejsca zamieszkania.

Nasz program będzie realizowany poprzez zajęcia sportowe prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów, propagowanie zdrowego stylu życia oraz zajęcia wychowawcze, w których nadrzędnym celem będzie wychowanie w duchufair playoraz zawsze godne reprezentowanie żółto-niebieskich barw.

Ośrodki

Zgodnie z naszymi założeniami i jednym z celów utworzenia szkółek piłkarskich jest możliwa bliskość ośrodków, w których będą prowadzone zajęcia.

Pierwszym ośrodkiem będzie szkółka piłkarska Arka Gdynia Chylonia zlokalizowana w kompleksie sportowym Checz.

Właśnie w tym ośrodku rozpoczęła działalność pierwsza szkółka piłkarska działająca w strukturach Fundacji „ Nigdy nie zostaniesz sam”

To pierwsza szkółka piłkarska, w której prowadzimy zajęcia i będziemy wprowadzać modelowe rozwiązania dla naszego projektu oraz w oparciu o doświadczenia rozwijać struktury organizacyjne.

Kolejne ośrodki, w których będziemy rozwijać nasz projekt będą zlokalizowane na

Pogórzu i …..... Rumia,Wejherowo,Władysławowo,Kościerzyna,Tczew....

Szacujemy, że w ciągu trzech lat liczba dzieci, która w sposób zorganizowany będzie uczęszczać w prowadzonych przez nas zajęciach osiągnie minimum 500 osób.

Szkółki Piłkarskie „ Arka na Twojej dzielnicy” stanowić będą początkową podstawę szkolenia dla Klubu Arka Gdynia.

Struktura

Wszystkie szkółki piłkarskie „Arka na Twojej dzielnicy” będą działały w strukturach Fundacji „Nigdy nie zostaniesz sam”

Struktura organizacyjna podzielona będzie na pion: zarządzania, organizacji i szkolenia.

W tym zakresie będziemy korzystać z możliwości współpracy z zagranicznymi klubami w celu jak najlepszego przygotowania kadry trenerskiej do prowadzenia zajęć i szkolenia młodzieży.

Proces szkolenia będzie zawierał program szkoleniowy dla dzieci na okres od pięciu do siedmiu lat.

Współpraca z Arka Gdynia

Docelowo najlepsi zawodnicy szkółek piłkarskich będą trafiać poprzez Akademię SI ARKA do struktury klubu, aby kontynuować dalszy rozwój na poziomie profesjonalnym.

W tym celu konieczne jest nawiązanie współpracy pomiędzy Fundacją ,SI Arka a Arka SSA.

Stwórzmy wspólnie naszym adeptom i ich rodzicom wizję i możliwość rozwoju w strukturach Żółto-Niebieskich poprzez nowoczesne szkolenie oferowane przez projekt„ Arka na Twojej dzielnicy”

Dla tego typu działań konieczna będzie wspólna promocja i współpraca wpisana w strategię rozwoju zarówno Fundacji jak i wszystkich struktur Klubu Arka Gdynia.

Wspólne działania marketingowe i promocyjne na organizowanych imprezach sportowych, zajęcia najmłodszych adeptów szkółek piłkarskich z zawodnikami pierwszego zespołu czy obecność przedstawicieli klubu na organizowanych turniejach lub też innych przedsięwzięciach masowych.

Współpraca z Urzędem Miasta

Zdajemy sobie sprawę jak ważny jest to projekt dla rodziców i dzieci mieszkających w Gdyni i jej okolicach którzy sympatyzują z naszym Klubemi . Rosnące zainteresowanie pierwszą szkółką piłkarską powoduje, że nasze przedsięwzięcie zostanie przedstawione Prezydentowi Gdyni z prośbą o objęcie patronatu nad projektem.

Patroni projektu

Działając z myślą o propagowaniu idei utworzenia szkółek piłkarskich, promocji przedsięwzięcia uzyskaliśmy Patronat: SSA Arka Gdynia, SI Arka Gdynia, Arka TV

oraz Stowarzyszenia Kibiców Gdyńskiej Arki!

Oczywiście planujemy współpracę z lokalnymi mediami w celu możliwości przekazywania informacji z życia codziennego i wydarzeń szkółek piłkarskich „Arka na Twojej dzielnicy”

Podsumowanie

Tworząc projekt „Arka na Twojej dzielnicy” chcemy zbudować największą bazę młodych zawodników, którzy będą szkoleni wg jednolitych zasad i nowoczesnych programów szkoleniowych, aby w przyszłości spełniać oczekiwania kibiców naszego Klubu i stanowić o piłkarskiej sile naszego regionu.

Będziemy budować świadomość wśród rodziców i dzieci o znaczeniu aktywnego spędzania czasu wolnego i uczestnictwa w zorganizowanych zajęciach piłkarskich.

Jednocześnie uświadamiać , jak duży wpływ na funkcjonowanie w dorosłym życiu mają cechy samodyscypliny, dążenie do celu, współpracy w grupie i ciężkej konsekwentnej pracy.

I co najważniejsze, mamy wielką nadzieję że nasi wychowankowie i ich rodziny będą także wspólnie z nami poszerzac grono wiernych kibiców Gdyńskiej Arki co mecz wspierając na Olimpijskej naszą ukochaną drużynę.

Wiadomości (utwórz nową)