Trener Frydrych na stażu w Benfice Lizbona!

W słynnym portugalskim klubie Benfica Lizbona przebywał trener Szkółek Piłkarskich Arka Gdynia Jakub Frydrych.

Odbywało się to w ramach projektu „Piłkarskie staże trenerskie w SL Benfica”. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej będącego częścią Programu Uczenie się przez całe życie, przez Stowarzyszenie Centrum Odkrywania Młodych Talentów 2012.

- Jesteśmy pewni, że trener Jakub przeniesie jak najlepsze portugalskie wzorce na nasz polski grunt i, że skorzystają na tym nasi młodzi zawodnicy –mówi trener Krystian Żołnierewicz.

Zdecydowana większość stażu odbywała się na terenie ośrodka treningowego Caixa Futebol Campus w Seixal, w którym szkoleni są najlepsi zawodnicy SL Benfica w wieku 13-19 lat, oraz trenują zawodnicy 1 zespołu SL Benfica.

Zajęcia podczas stażu ukierunkowane były na rozwój umiejętności trenerskich i pracę z dziećmi i młodzieżą. W czasie stażu trener Frydrychmiałbezpośredni kontakt z trenerami, kadrą techniczną, medykami, skautami itp. ludźmi którzy na co dzień grają w Lidze Mistrzów i w sezonie 2013/2014 klasyfikowani byli jako 5 klub w Europie, obok Realu, Barcelony, Bayernu i Chelsea.

Otrzymałwiedzę ogólną o skautingu, pracy na siłowni, psychologii i żywieniu, mając zarówno wykłady w salach szkoleniowych i konferencyjnych a także możliwość bezpośrednich pytań, konsultacji, materiałów itp.